Պետության հիմքը ընտանիքն է, իսկ ընտանիքի կայացրած ճիշտ որոշումները զարգացնում են պետությունը։
Հայը միշտ էլ գտնում է ելք, երբ թվում է ամեն դուռ փակ է․․․ Քարից հաց ենք թխում, ծով չունենք, բայց ունենք Շավարշ․․․ Նավթ չունենք, բայց Աստված մեզ <<արևոտ երկիր>> է կոչել ․․․ մենք ԱՐԵՎ ունենք․․․
Վերջին տարիներին անընդհատ զարգացող արևային էներգետիկայի ոլորտը փաստում է հայի՝ ճիշտ որոշումների ընդունման մասին․․․ Ճիշտ են հայ ընտանիքները, որ ձեռք են բերում արևային համակարգեր, ճիշտ է պետությունը, որ անընդհատ նպաստում է ոլորտի զարգացմանը։
Արևային ջրատաքացուցիչները դարձել են <<պարտադիր պայման>> հայկական գյուղերում։
Ինչպես չենք պատկերացնում տունը առանց սառնարան, այնպես էլ՝ առանց արևային ջրատաքացուցիչ։ Այն հարմար է յուրաքանչյուր տեսանկյունից՝ օգտագործման, տեղադրման, նույնիսկ ֆինանսական․․․
Մեր կառավարության և նույնսիկ Եվրոպական ֆոնդերի օժանդակության շնորհիվ՝ կարելի է ձեռք բերել արևային համակարգը նվազագույն վճարների միջոցով։ Համագործակցելով ՀՀ բանկերի և վարկային կազմակերպությունների հետ՝ բնակիչը կկարողանա ունենալ անվճար տաք ջուր ամսական ընդամենը 5 – 6 հազար դրամով։ Սա նույնիսկ ավելի քիչ է, քան կխնայի բնակիչը՝ ունենալով արևային համակարգը։
Սա արևային ջրատաքացուցիչի միկրո առավելությունն է՝ բնակչի էներգախնայողության տեսանկյունից։ Իսկ պետության տեսանկյունից՝ մենք այս տեմպով շուտով կունենանք էներգետիկ անկախություն։ Արևային համակարգերի օրեցօր ավելացումը տանիքների վրա վկայում է հենց այս մասին։ Մենք կարիք չենք ունենա օգտվելու օտար գազից և նավթից, կլինենք անկախ՝ վերջիններիս թանկացումներից և այլ վնասներից․․․ Մեր շրջակա միջավայրը կլինի ավելի մաքուր ․․․
Արևային համակարգերը կարելի է տեղադրել ամենուր։ Մեր նպատակը նորագույն էներգախնայող տեխնոլոգիաները հասանելի դարձնելն է բնակչին, բիզնեսին և պետությանը։ Արևային համակարգը կարելի է տեղադրել ինչպես առանձնատներում, այնպես էլ բազմաբնակարան շենքերում, տանիքներին, գետնին, որպես ծածկ, որպես ավտոտնակ․․․

Важность солнечных водонагревателей в Армении
«Эко Степ Армения» присоединяется к фонду «Арег» для реализации программы, направленной на помощь семьям в экономии газа и электроэнергии за счет использования солнечной энергии.
Основой государства является семья, и правильные решения, принимаемые семьей, развивают государство.
Хэй всегда находит выход, когда кажется, что все двери закрыты… Мы печем хлеб из камня, у нас нет моря, но есть Шаварш… У нас нет нефти, но Бог назвал нас «солнечной страной»… у нас есть СОЛНЦЕ…
В последние годы постоянно развивающийся сектор солнечной энергетики доказывает, что Армения принимает правильные решения… Это правда, что армянские семьи покупают солнечные системы, и это правда, что государство постоянно способствует развитию сектора.
Солнечные водонагреватели стали «обязательным условием» в армянских селах.
Точно так же, как мы не можем представить себе дом без холодильника, мы не можем представить себе дом без солнечного водонагревателя. Это удобно со всех точек зрения: использования, установки, даже финансовой…
Благодаря поддержке нашего правительства и тех же европейских фондов можно приобрести солнечную систему с минимальными комиссиями. Сотрудничая с банками и кредитными организациями РА, житель сможет иметь бесплатную горячую воду всего за 5-6 тысяч драмов в месяц. Это даже меньше, чем сэкономит житель, имея солнечную систему.
В этом заключается микро преимущество солнечного водонагревателя с точки зрения энергосбережения жителя. И с точки зрения государства такими темпами мы скоро получим энергетическую независимость. Доказательством этого является растущее количество солнечных систем на крышах. Нам не нужно будет использовать иностранный газ и нефть, мы будем независимы от их повышения цен и прочего ущерба… Наша окружающая среда станет чище…
Солнечные системы можно устанавливать где угодно. Наша цель — сделать новейшие энергосберегающие технологии доступными для жителей, бизнеса и государства. Солнечную систему можно устанавливать как в частных домах, так и в многоквартирных домах, на крыше, на земле, в качестве кровли, в качестве гаража…