Արևային Էներգիայի Ամենատարածված Միֆերը
Որո՞նք են արևային էներգիայի միֆերը։ Եթե Ձեզ երբևէ խորհուրդ չեն տվել օգտվել արևի անսպառ էներգիայից, ապա այս նյութը Ձեզ համար է։
Հակառակ այս շատ տարածված պնդման՝ արևային պանելի առկայությունը պաշտպանում է տանիքը մեխանիկական վնասվածքներից։ Հազվադեպ է պատահում, երբ արևային պանելի առկայությամբ վնասվում է տանիքը՝ այն էլ ոչ վահանակի առկայության պատճառով։ Արևային վահանակը, համենայն դեպս անմիջապես չի ամրանում տանիքին։ Այն ամրանում է հետուկ մետաղական կարկասի միջոցով, որը ուղղում է վահանակը դեպի հարավ՝ հորիզոնի նկատմամբ 25-35˚ թեքությամբ։ Այսինքն, արևային վահանակը չի դիպչում տանիքին։
Լինելով որոշակի բարձրության վրա՝ վահանակը պաշտպանում է տանիքը ձյունից, կարկուտից և այլ գործոններից, որոնք կարող են հանգեցնել մեխանիկական վնասվածքների։ Ինչ վերաբերում է մետաղական հենարանների առկայությանը՝ եթե կիրառվում է հատուկ արևային վահանակների տեղադրման համար նախատեսված հենարան՝ այն չի վնասի, քանի որ արտադրվում է հատուկ ստանդարտներով՝ ռետինի առկայությամբ, սիլիկոնի կիրառմամբ և այլն։ Այն նստում է տանիքի վրա հերմետիկորեն։
Իմանալ ավելին՝ Արևային համակարգերի բաղկացուցիչ տարրերը և տեղադրման առանձնահատկությունները
Արևային վահանակն աշխատում է յուրաքանչյուր եղանակի՝ ամռանը, ձմռանը, ամպամած և շոգ օրերին։ Բանն այն է, որ աշխատանքի համար պետք է ընդամենը արևի էներգիան՝ լույսի ուղիղ ճառագայթը, այլ ոչ ջերմությունը։ Նույնիսկ երբեմն, արևային վահանակի արտադրողականությունն աճում է ձմռանը՝ ձյան առկայության դեպքում, երբ կատարվում է լույսի անդրադարձ գետնից։ Ցուրտ եղանակը որոշ դեպքերում դրական է ազդում էֆեկտիվության վրա՝ ավելի երկարաժամկետ միջակայքում։ Ավելի ցուրտ ռեգիոններում արևային վահանակը ունի տարեկան ավելի քիչ դեգրադացիա։
Իրականում, արևային վահանակից ստացվող խնայողությունը ավելին է, քան ներդրումը վերջինիս համար։ Համակարգի տեղադրումից ետգնման ժամկետը մոտ 4-5 տարի է։
Ներկայումս, երբ երկրները ձգտում են էներգետիկ անկախության՝ խթանում են բանկերին՝ ֆինանսավորել բնակչությանը էներգախնայող պրոդուկտներ ձեռք բերելու հարցում։ Ընտանիքն ունի հնարավորություն տեղադրել արևային համակարգ՝ հետագայում վճարելով ամեն ամիս։
Էկո Ստեպ ընկերությունը՝ համագործակցելով ՀՀ բոլոր բանկերի, վարկային կազմակերպությունների հետ՝ հնարավորություն է տալիս իր և՛ անհատ, և՛ բիզնես հաճախորդներին ձեռք բերել արևային համակարգեր, խնայել՝ առանց սկզբնական ներդրման և ամսական վճարման հնարավորությամբ։
Տարեց տարի բարձրանում է արևային վահանակների ՕԳԳ-ն՝ թույլ տալով ավելի քիչ մակերեսի վրա տեղադրել ավելի մեծ հզորություն։ Բացի չափսերից՝ սկսվել են արտադրվել դիզայներական մոդելներ՝ սև շրջանակով, թափանցիկ, երկկողմանի և այլն։ Յուրաքանչյուրը կարող է ընտրել իր տանիքին, տան դիզայնին, նախասիրությանը համապատասխան։ Այնուամենայնիվ, իհարկե մոդելի ընտրությունը մեծապես կախված է վահանակի արժեքից։
Ավելին՝ դիզայնից բացի, արևային վահանակի առկայությունը անշարժ գույքին տալիս է արժեք՝ բարձրացնելով շուկայական գինը։
Կա կարծիք, որ արևային վահանակները նախատեսված են միայն մեծ ընտանիքների կամ բիզնես սեկտորի համար, քանի որ <<թանկ հաճույք են>>։ Սակայն, ինչպես վերը նշեցինք՝ ֆինանսական հնարավորությունների, ետգնման կարճ ժամկետի շնորհիվ այն դառնում է հասանելի բոլորի համար։
Հիմք ընդունելով տվյալ ընտանիքի էլեկտրոէներգիայի միջին ամսական ծախսը՝ հաշվարկվում է օպտիմալ հզորություն, որը կարող է լինել 1 կՎտ կամ 20 կՎտ։
Այսպիսով․ Արևային վահանակի տեղադրումը իդեալական էներգախնայող որոշում է յուրաքանչյուրի համար՝ անկախ տան կամ բիզնեսի չափսերից։
«Ձեր համակարգը թանկ է»․․.
Ոչ, այն թանկ չէ։ Այն ԱՆՎՃԱՐ Է։
Հիմնվելով միայն բարձր որակի և անվտանգության վրա՝ մենք երկարացնում ենք մեր տեղադրած համակարգի կյանքի տևողությունը ավելի քան 30 տարի։ Վերջապես այն գույք է, որ ձեռք է բերվում մեկ անգամ կյանքում՝ ինչպես բնակարանը։ Ուշադի՛ր եղեք արևային համակարգի որակին, այլ ոչ գնին՝ մանավանդ շուկայում առկա ֆինանսական բազմաթիվ հնարավորություններով։
Իմանալ ավելին՝ Արևային համակարգի կյանքի միջին տևողությունը
Էներգախնայող պրոդուկտների շարքում արևային համակարգերը համարվում են ամենատարածվածը, որոնք կարող են նույնիսկ 100%-ով կրճատել հոսանքի և գազի ծախսերը։
Զանգե՛ք հիմա, տվե՛ք Ձեր հետաքրքրող հարցերը, մենք կփորձենք պարզաբանել բոլոր այն միֆերը, որոնք խոսվում են արևային էներգիայի մասին՝ տալով Ձեզ լավագույն խորհրդատվություն։

Самые распространенные мифы о солнечной энергии
Каковы мифы о солнечной энергетике? Если вам никогда не советовали использовать неиссякаемую энергию Солнца, то эта статья для вас.
Вопреки этому очень популярному утверждению, наличие солнечной панели защищает крышу от механических повреждений. Солнечная панель редко может повредить крышу, и не из-за самой панели. По крайней мере, солнечная панель не прикреплена напрямую к крыше. Он фиксируется с помощью стоечного металлического каркаса, который направляет панель на юг, с наклоном 25-35˚ к горизонту. Другими словами, солнечная панель не касается крыши.
Находясь на определенной высоте, панель защищает крышу от снега, града и других факторов, которые могут привести к механическим повреждениям. Что касается наличия металлических опор, то если использовать специальную подставку для солнечных батарей, то это не помешает, ведь она изготавливается по особым стандартам, с наличием резины, применением силикона и т. д. Герметично сидит на крыше.
Узнайте больше о комплектациях и особенностях установки солнечных систем
Солнечная панель работает в любую погоду: летом, зимой, в пасмурные и жаркие дни. Дело в том, что для работы вам понадобится только энергия Солнца – прямой луч света, а не тепло. Даже иногда производительность солнечной панели увеличивается зимой, когда идет снег, когда свет отражается от земли. Холодная погода в некоторых случаях положительно влияет на эффективность в долгосрочной перспективе. В более холодных регионах солнечная панель имеет меньшую ежегодную деградацию.
Фактически, экономия от солнечной панели превышает инвестиции в нее. Срок окупаемости от установки системы составляет около 4-5 лет.
В настоящее время, когда страны стремятся к энергетической независимости, они поощряют банки финансировать закупку энергосберегающей продукции для населения. У семьи есть возможность установить солнечную систему, заплатив ежемесячно позже.
Компания «Эко Степ» в сотрудничестве со всеми банками и кредитными организациями РА предоставляет как своим частным, так и бизнес-клиентам возможность приобрести солнечные системы, сэкономить без первоначальных вложений и с возможностью ежемесячной оплаты.
С каждым годом EGR солнечных панелей увеличивается, что позволяет разместить больше мощности на меньшей площади. Помимо размеров начали выпускаться дизайнерские модели с черной рамкой, прозрачными, двусторонними и т.д. Каждый может выбрать в соответствии со своей крышей, дизайном дома и предпочтениями. Однако, конечно, выбор модели во многом зависит от стоимости панели.
Более того, помимо дизайна, наличие солнечной панели повышает ценность недвижимости за счет увеличения рыночной цены.
Бытует мнение, что солнечные панели предназначены только для больших семей или бизнес-сектора, поскольку являются «дорогим удовольствием». Однако, как мы уже упоминали выше, благодаря финансовым возможностям, короткому сроку погашения, он становится доступен каждому.
Исходя из среднемесячного потребления электроэнергии данной семьи, рассчитывается оптимальная мощность, которая может составлять 1 кВт или 20 кВт.
Так: Установка солнечных панелей — идеальное энергосберегающее решение для любого, независимо от размера дома или бизнеса.
«Ваша система дорогая»…
Нет, это не дорого. Это бесплатно.
Основываясь только на высоком качестве и безопасности, мы продлеваем срок службы установленной нами системы более чем на 30 лет. Наконец, это недвижимость, приобретаемая один раз в жизни, как и квартира. Обращайте внимание на качество солнечной системы, а не на цену, особенно учитывая множество вариантов финансирования, доступных на рынке.
Узнайте больше: Средняя продолжительность жизни Солнечной системы.
Среди энергосберегающей продукции самыми популярными считаются солнечные системы, которые позволяют даже снизить затраты на электроэнергию и газ на 100%.
Звоните прямо сейчас, задавайте вопросы, мы постараемся развеять все мифы о солнечной энергетике, дав вам лучшие советы.